Przedszkolaki w Urzędzie Miejskim

W ramach tematyki "Moja miejscowość, mój region" przedszkolaki z grupy "Piraci" odwiedziły Urząd Miejski w Szepietowie. Dzieci spotkały się z burmistrzem - panem Robertem Wyszyńskim, który opowiedział o swojej pracy i chętnie udzielał odpowiedzi na zadawane pytania. Przedszkolaki zwiedziły poszczególne gabinety i dzięki uprzejmości mamy Zuzi dowiedziały się jakie sprawy mogą załatwić w nich petenci. Poznały historię naszej gminy, którą w przystępny sposób przedstawił wiceburmistrz - pan Michał Gąsowski. Nasi włodarze  obdarowali dzieci słodyczami oraz drobnymi upominkami. Przedszkolaki wręczyły zaś panu burmistrzowi własnoręcznie wykonaną laurkę.

Dalsza część wycieczki dotyczyła wydarzeń historycznych. Dzieci wysłuchały informacji na temat Pomnika Orła Białego, obejrzały mural przedstawiający postać Kazimierza Puławskiego oraz miały okazję przyjrzeć się pracy artysty malującego wagon - pomnik upamiętniający dwie grupy: Polaków wywiezionych na Syberię ze stacji Szepietowo oraz Romów, którzy zostali wywiezieni stąd do Oświęcimia.

Wizyta w Urzędzie Miejskim przebiegała w miłej atmosferze i na długo zostanie w pamięci małych "Piratów".

Serdecznie dziękujemy pani Izabeli Śliwowskiej za poświęcony nam czas, miłe przyjęcie i przekazanie cennych informacji na temat naszej miejscowości.

Agnieszka Kartasińska